Chemistry is the science of life
Header

طراحی واقعیت افزوده کتاب شیمی دهم

آذر ۲۶ام, ۱۳۹۷ | نوشته‌شده به دست گروه شیمی در کتاب راهنمای معلم

گروه آموزشی شیمی استان دراجرای برنامه عملیاتی دبیرخانه راهبری کشوردرنظردارد طراحی واقعیت افزوده کتاب شیمی ۱(پایه دهم) را مطابق دستورالعمل ذیل به انجام برساند. شایسته است ضمن اطلاع رسانی، اقدام لازم نسبت به جمع آوری وارسال آثار همکاران حداکثرتاتاریخ ۲۰ اسفندماه۹۷ به این اداره کل یا از طریق پست الکترونیکی alirezabadini@gmail.com صورت گیرد.
دستورالعمل واقعیت افزوده
یکی از تکنولوژی های نوین کاربردی در حوزه آموزش، واقعیت افزوده می باشد. ترکیب همزمان دنیای واقعی و مجازی مفهوم جدیدی را شکل می دهد که می تواند به عنوان ابزاری برای آموزش استفاده شود. در این فناوری، عناصر پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه می‌ شود، این عناصر بر اساس تولیدات کامپیوتری ایجاد می شود. لذا در واقعیت افزوده بخشی ازاطلاعاتی که کاربر درک می کند، دردنیای واقعی وجوددارند و بخشی توسط کامپیوترساخته شده اند.
با تغییر نظام آموزشی و برای رسیدن به اهداف برنامه درس ملی که زمینه ایجاد تحول همه جانبه، گسترده و عمیق در مفاهیم و محتوای آموزشی را فراهم می‌آورد، لزوم استفاده از واقعیت افزوده به عنوان ابزاری کارآمد در افزایش کیفیت نظام آموزشی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، از این رو یکی از برنامه های تعیین شده توسط دبیرخانه، تهیه واقعیت افزوده از کتاب شیمی ۱ (پایه دهم) می باشد.
در راستای این هدف انتظارمی رود همکاران محترم هرگونه اطلاعات تکمیلی شامل فیلم، انیمیشن، عکس وفایل پی دی اف (سوال، طراحی آزمایش، بیشتربدانید و …) ارسال نمایند.
توجه:
با توجه به این که مطالب با همکاری دفتر تالیف به کتاب شیمی درسی دانش آموزان اضافه می شود لذا اطلاعات انتخاب شده باید در راستای اهداف دفتر تالیف باشد.
• فیلم، انیمیشن و عکس های ارسالی فارسی باشد.
• سوالات انتخابی تشریحی و مطابق با اهداف دفتر تالیف و در سطوح بالای یادگیری حیطه شناختی باشد.
• بیش تر بدانیدهای اضافه شده با ذکر منبع معتبر ارسال گردد.

شما می‌توانید ما را دنبال کنید از خوراک RSS 2.0 دیدگاه و بازتاب/بازخوان در حال حاضر بسته‌شده‌اند.